Kategorie
Uncategorized

KOLEJNY REKORD PRAWTECH GEOTHERMAL

Szanowni Państwo,

Jest nam miło poinformować o  znakomitych tegorocznych wynikach rynkowych sektora gruntowych pomp ciepła w Polsce oraz o wybitnym sukcesie rozwiązań wywodzących się spod marki PRAWTECH.

W ramach zadań Państwowej Służby Geologicznej zostały opublikowane najnowsza mapa i statystyki dla otworowych wymienników ciepła wierconych w Polsce na potrzeby inwestycji budowlanych. Warto zauważyć, że ich łączna moc wg PIG wyniosła w samym tylko 2022 roku aż 156 MW! To bez wątpienia istotny wkład w krajowy miks energetyczny OZE.

Natomiast najnowsze  statystyki prowadzone przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła wskazują, że w 2023 sprzedaż gruntowych pomp ciepła wzrosła  o 23% względem analogicznego okresu 2022. To może oznaczać montaż w Polsce w bieżącym roku rekordowej ilości  około 9 tysięcy gruntowych pomp ciepła. Łączną moc tych  instalacji szacujemy na poziomie  nie mniejszym niż 180 MW! Na marginesie można zauważyć, że to mniej więcej tyle, ile wynosi całkowita produkcja ciepła ze wszystkich instalacji geotermalnych w Polsce na czele z Geotermią Podhalańską.

Firma PRAWTECH dostarczając w 2023 roku prawie 12000 sztuk pionowych wymienników ciepła odpowiada za około 56 MW mocy grzewczej zainstalowanej w bieżącym roku.  Przedstawione dane oznaczają ponad 30% udział produktów grupy PRAWTECH GEOTHERMAL w krajowym rynku dolnych źródeł ciepła.

Gratulując sukcesu wszystkim osobom zaangażowanym w promocję gruntowych pomp ciepła szczególne podziękowania kierujemy do naszych klientów i partnerów marki PRAWTECH GEOTHERMAL. To wielkie wyróżnienie i jeszcze większe zobowiązanie oraz odpowiedzialność na kolejne lata.

Z pozdrowieniami,

Marcin Franke

Dyrektor ds. handlowych