Kategorie
Uncategorized

UWAGA !! JUŻ DOSTĘPNE W PEŁNYM ZAKRESIE RURY STABI NASZEJ PRODUKCJI!

Miło nam poinformować naszych odbiorców, że dysponujemy już rurami stabilizowanymi (PPR-ALU-PPR) w zakresie 16-63mm produkowanymi w naszej fabryce. Zastosowanie tych rur w instalacjach pozwala wyeliminować zjawisko nadmiernej wydłużalności cieplnej rur z tworzyw sztucznych

Zastosowanie tych rur w instalacjach pozwala ograniczyć zjawisko nadmiernej wydłużalności cieplnej rur z tworzyw sztucznych.

Pod wpływem zmian temperatury medium płynącego w instalacji rury kurczą się lub wydłużają. Dotyczy to wszystkich rur wykonanych z różnych materiałów, a więc i rur polipropylenowych. Przewody wykonane z tworzyw sztucznych podlegają temu zjawisku w większym stopniu niż rury metalowe. W celu zmniejszenia współczynnika liniowej wydłużalności cieplnej opracowano specjalny rodzaj rur PP-R, łączący zalety wyrobów z tworzywa i metalu. Są to tzw. rury stabilizowane.

Rura STABI składa się z 5-ciu warstw: rury przewodzącej medium, stabilizującej wkładki aluminiowej, okrywowej warstwy zewnętrznej oraz dwóch warstw adhezyjnych, które spajają całość konstrukcji. Dzięki takiej budowie wartość współczynnika wydłużalności cieplnej rury zmniejszyła się 4-krotnie.

Współczynnik rozszerzalności liniowej λ rur z polipropylenu typu 3 wynosi:
● 0,150 mm/m*K – dla rur jednorodnych
● 0,035 mm/m*K – dla rur stabilizowanych (z wkładką aluminiową)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.